تبدیل فایل صوتی به متن

فایل صوتی یا تصویری می بایست در فرمت mp3 ، Wave ، M4a ، Ogg ، Mp4 ، Mkv ، Wma یا سایر فرمت های مرسوم باشد، حداکثر حجم قابل بارگذاری 128MB می باشد.
در صورتی که قصد ارسال ویس های تلگرام یا واتس اپ را دارید یا حجم فایل صوتی شما بالا است، لطفا فایل را از طریق تلگرام @io_type ارسال نمایید.

فرآیند تایپ فایل صوتی

در فرآیند تبدیل فایل صوتی به متن ، کاربر با اعلام مدت زمان فایل صوتی و انتخاب زبان فایل صوتی ، برآورد اولیه از هزینه و مدت زمان تحویل فایل متنی تبدیل شده از صوتی را دریافت خواهد کرد. در مرحله بعد پس از بارگذاری فایل صوتی ، فرآیند تبدیل ویس به متن آغاز می شود. در این فرآیند ابتدا فایل صوتی توسط نرم افزار پردازش شده و به متن تبدیل می شود ، سپس برای اطمینان از دقت و رفع نقص های احتمالی فایل توسط اپراتور بررسی شده تا نتیجه‌ای بی نقص تحویل کاربران داده شود. طبیعتا هرچه کیفیت و شمرده بودن فایل صوتی بیشتر باشد ، دقت تبدیل و مدت زمان تحویل آن کمتر خواهد شد. فایل صوتی بارگذاری شده می بایست بدون افزایش سرعت و با سرعت پخش نرمال باشد. در حال حاضر فایل های صوتی به زبان های فارسی و انگلیسی پشتیبانی می شوند. لازم به توضیح است در فرآیند تبدیل ویس به متن ، فایل های ارسالی عینا و با همان گویش ، لحجه و لحن تبدیل می شوند همچنین فایل صوتی بارگذاری شده می بایست حداقل ۳۰ دقیقه باشد. در نهایت پس از اتمام فرآیند تبدیل ، به کاربر اطلاع رسانی انجام شده و کاربر می تواند با مراجعه به حساب کاربری خود فایل متنی خود را در فرمت های Docx (فایل word) ، PDF و txt دریافت نماید.

۱ برآورد هزینه و زمان
پس از وارد کردن مدت زمان و زبان فایل صوتی ، نرم افزار هزینه و زمان تحویل فایل متنی تبدیل شده را برآورد می کند.
۲ پرداخت هزینه تبدیل
پس از برآورد هزینه و زمان ، در صورت تمایل با پرداخت سفارش ، فایل‌(ها) آماده قرار گیری در صف تبدیل خواهد بود.
۳ بارگذاری فایل صوتی
فایل (های) صوتی یا ویدئویی را از طریق سایت بارگذاری نموده یا از طریق تلگرام @io_type ارسال نمایید.
۴ دریافت متنِ فایل
پس از قرارگیری فایل (ها) در صف تبدیل با اتمام تبدیل فایل (ها) ، متن آن در فرمت word و pdf قابل دانلود است.
دقت بسیار بالا
دقت بسیار بالا در تشخیص کلمات حتی در فایل های با کیفیت پایین و دارای نویز
عدم محدودیت مدت فایل
تبدیل فایل صوتی یا تصویری به متن از ۵ دقیقه تا ۱۰۰۰ دقیقه بدون محدودیت
بازبینی توسط اپراتور
بازبینی فایل های تبدیل شده به متن توسط اپراتور برای رفع عیب های احتمالی
تشخیص متون تخصصی
تشخیص واژگان یا اصطلاحات تخصصی در فایل صوتی به زبان فارسی یا زبان انگلیسی

تبدیل ویس به متن دقیق تر و سریع تر

به منظور افزایش سرعت و دقت برنامه ویس به متن می بایست فایل صوتی شما تا حد ممکن واضح و شمرده باشد. به طور مثال برای دانشجویان که قصد تبدیل ویس استاد به متن را دارند می بایست صدای فایل صوتی، حتی اگر از فاصله دور ضبط شده است و صدای کم است ، قابل تشخیص باشد و در حداقل حالت، امکان تشخیص صوت برای انسان فراهم باشد. در صورتی که سرعت فایل صوتی افزایش داده شده باشد و در حالت نرمال نباشد، امکان تشخیص آن برای نرم افزار تبدیل فایل صوتی به متن مقدور نیست. برای تبدیل ویس تلگرام یا واتس اپ به متن یا در صورتی که حجم فایل شما بالا است، می توانید فایل های خود را از طریق تلگرام به آدرس @io_type ارسال نمایید. لازم به ذکر است تمامی گفتارها و متون تایپ شده شما در این نرم افزار جزء حریم خصوصصی کاربر بوده و IoType حفظ امنیت و حریم خصوصی متون را تضمین می نماید. در صورتی که در فرآیند تبدیل صدا به متن با مشکلی مواجه شدید با مراجعه به بخش راهنما، تقریبا تمامی پرسش ها و مشکلات احتمالی پاسخ داده شده است.

نظرات برخی از کاربران

رامین صمدی
رامین صمدی
خبرنگار و گزارش گر
واقعا عالی ! با کمک iotype دیگه مصاحبه هارو دست نویس نمی کنم فقط صداهارو ضبظ می کنم و برای ای او تایپ ارسال میکنم و متن تایپ شده صداهارو دریافت میکنم واقعا سرعت کارم دو برابر شده و تمرکز بیشتری بر روی کیفیت مصاحبه ها قرار میدم. استفاده از ای او تایپ به همه خبرنگارها پیشنهاد میکنم.
میترا شفیعی
میترا شفیعی
دانشجو
با استفاده از تبدیل فایل صوتی به متن iotype صداهای ضبط شده‌ استادهارو به راحتی و با دقت کامل به متن تبدیل میکنم. البته یکم هزینه‌اش بالاست ولی واقعا ارزش داره. این موضوع باعث شده تمرکز بیشتری در کلاس درس بذارم. سرویس ویس به متن ای او تایپ به دانشجوها پیشنهاد میکنم.
سینا صالحی
سینا صالحی
مدیر تولید محتوی
iotype اکثر نیاز های تولید محتوی متن من‌رو حل کرده! تبدیل پادکست به متن، تبدیل فایل صوتی سمینار به متن ، تبدیل گفتار های جلسه به متن ، حتی تبدیل فیلم به متن. به راحتی فایل های صوتی برای ای او تایپ ارسال میکنم و بر اساس زمان‌بندی فایل هارو تحویل میگیرم. واقعاً ابزاری بی نقص و پرکاربرد !

سایر سرویس های صوتی

رویکرد اصلی نرم افزار ای او تایپ ارائه سرویس جامع در حوزه تبدیل صدا یا ویس به متن می باشد. در سرویس تبدیل گفتار به نوشتار کاربران می توان همزمان سخن گفته و متن آن را دریافت نمایند. با استفاده از سرویس تبدیل فایل صوتی به متن ، کاربران فایل صوتی خود را آنلاین بارگذاری کرده و متن آن را پس از پردازش دریافت می کنند. با استفاده از رابط نرم افزاری (API) برنامه نویسان و توسعه دهندگان می توانند از این سرویس در نرم افزارهای خود استفاده نمایند. در حال حاضر نرم افزار ای او تایپ با پشتیبانی از سه زبان فارسی ، انگلیسی و عربی ، در پلتفرم های تحت وب و اپلیکیشن موبایل در دسترس است.

پاسخ به سوالات متداول شما

سوال دقت تبدیل ویس به متن چقدر است ؟
فایل های صوتی ابتدا توسط نرم افزار به متن تبدیل می شوند سپس توسط اپراتور بازبینی می گردد. لذا در این فرآیند تلاش شده است تا دقت تبدیل فایل ، حداکثر باشد و هیچ نقصی در فایل نبوده و عینا هماند لحن و کلام گفتار شده در فایل ، تبدیل انجام شود.
سوال آیا می توان فایل ویدئویی یا فیلم برای تبدیل به متن ارسال کرد ؟
بله ، امکان تبدیل فایل ویدئویی به متن یا فیلم به متن نیز وجود دارد. در صورتی که حجم فایل بالا باشد پیشنهاد می شود فایل را از طریق تلگرام به آی دی @iotype ارسال نمایید.
سوال آیا فرمت فایل صوتی تا تصویری مهم است ؟
خیر ، هر فایل صوتی یا تصویری با هم فرمتی قابل تبدیل است.
سوال آیا اگر کیفیت فایل صوتی پایین باشد امکان تبدیل وجود دارد ؟
اگر خود شما متوجه می شوید که در فایل چه چیزی بیان می شود پس امکان تبدیل وجود دارد. در صورتی که مطالب فایل قابل تشخیص نباشد ، طبیعتا نرم افزار نیز امکان تشخیص ندارد.
سوال آیا می توانم فایل های صوتی را از طریق تلگرام ارسال نمایم ؟
بله ، شما می توانید فایل های صوتی خود را مخصوصا اگر مدت آن طولانی است یا حجم آن بالا می باشد ، از طریق تلگرام به آدرس @io_type ارسال نمایید.
سوال چگونه می توانم فرآیند تبدیل فایل های پیگیری کنم ؟
شما می توانید با هربار مراجعه با این صفحه یا از پروفایل خود و بخش تاریخچه تبدیل فایل صوتی ، وضعیت تبدیل فایل های صوتی خود را مطالعه پیگیری نمایید. همچنین پس از اتمام فرآیند تبدیل فایل صوتی به متن ، پیامکی برای اطلاع رسانی به شما ارسال خواهد شد.
سوال فایل صوتی چه زمانی تحویل می شود ؟
با کلیک بر روی دکمه بارگزاری فایل صوتی ، ابتدا مدت فایل صوتی و زبان فایل از شما پرسیده می شود. پس از ورود اطلاعات اولیه زمان تحویل (تبدیل فایل به متن) و هزینه تبدیل برای شما محاسبه و نمایش داده خواهد شد.
سوال آیا با تهیه حساب کاربری ویژه می توانم فایل صوتی را تبدیل کنم ؟
خیر ، هزینه تبدیل فایل صوتی به متن به صورت دقیقه ای محاسبه می شود.
سوال اگر فایل ها را از تلگرام ارسال کنم هزینه و مدت تحویل آن چگونه است ؟
هزینه و مدت تبدیل فایل صوتی به متن چه در بارگذاری از طریق سایت یا ارسال از طریق تلگرام یکسان می باشد. در حالت ارسال از طریق تلگرام اپراتور زمان تحویل و هزینه را اعلام می کند.